Zielona szkoła klas 6 i 7 w Paryżu

1602 km autokarem, taką trasę pokonaliśmy, aby zobaczyć najważniejsze zabytki Paryża. Miasto przywitało nas piękną pogodą i prężnymi przygotowaniami do XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od rejsu Sekwaną, gdzie z poziomu wody mogliśmy cieszyć oko najważniejszymi zabytkami. Zachwycił nas potężny Łuk Triumfalny, uniwersytet Sorbona, gdzie pracowała Maria Skłodowska – Curie oraz najdroższa paryska aleja nazywana Pola Elizejskie.

Drugiego dnia największe emocje wzbudziła w nas wieża Eiffla, którą wcześniej obserwowaliśmy z różnych punktów miasta. Tego dnia o własnych siłach weszliśmy po 674 schodach na drugie piętro, by potem udać się windą na sam szczyt, gdzie mogliśmy podziwiać Paryż z lotu ptaka. Kolejnym punktem wycieczki było jedno z największych muzeów na świecie – Luwr, w którym podziwiać mogliśmy między innymi Mona Lise, Nike czy Wenus z Milo.

Po kolacji udaliśmy się na wieczorny spacer po dzielnicy artystów Montmartre, by zobaczyć bazylikę Sacre Coeur. Tego dnia pożegnaliśmy się z Paryżem, by już kolejnego cieszyć się niesamowitą przygodą w największym kompleksie rozrywki w Europie – Disneyland. To była niezwykła podróż w świat dziecięcej fantazji.

Podczas naszej podróży zrobiliśmy na nogach około 70 tysięcy kroków i ponad 50km. Każda z przeżytych chwil, zostanie w naszych sercach na zawsze.

We love Paris ❤️❤️❤️.