Mądrzy Cyfrowi

Klasa VII wzięła udział w II edycji  Ogólnopolskiego Programu MĄDRZY CYFROWI, organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” ze wsparciem google.org.

W lutym, w  ramach tego programu, uczniowie klasy VII uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w naszej szkole, a prowadzącymi były nasze dwie nauczycielki: Mirosława Czochańska i Bogumiła Kamut.

W trakcie takich zajęć młodzież poznaje wartości, takie jak: szacunek, uczciwość, mądrość, odpowiedzialność oraz odwaga cywilna, dyskutuje o nich, a także uczy się, jak w codziennym życiu rozpoznawać je i kierować się nimi. Jednocześnie uczniowie rozwijają umiejętności cyfrowe, ucząc się tworzenia oraz edycji grafik i zdjęć, podstaw montażu wideo, posługiwania się narzędziami do pracy w chmurze oraz zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Warsztaty zakończyły się stworzeniem własnego pomysłu  na zmianę społeczną w okolicy. Jest nim projekt GDAŃSK NA ZIELONO.

Projekt ten ma na celu zmianę krajobrazu naszego otoczenia. Chcemy by szary i ponury Gdańsk, a zwłaszcza nasza dzielnica Oliwa stała się pięknym i zielonym miejscem! Chcemy sadzić sadzonki roślin zielonych przez cały rok w miejscach, gdzie roślinności jest mało lub wcale. W tym celu podjęliśmy akcję zbierania funduszy pieniężnych, by potem zakupić wybrane gatunki roślin i dokonać zasadzeń jeszcze tej wiosny.

Uczniowie klasy 7 zaprojektowali stronę projektu: www.gdansknazielono.cba.pl  oraz konta na Facebooku: https://m.facebook.com/Gda%C5%84sk-na-zielono-106483677612486/ oraz na Instagramie: https://www.instagram.com/gdansk_na_zielono.

Ponadto zaprojektowali i wydrukowali plakaty oraz ulotki informujące o tym przedsięwzięciu, wysłali mnóstwo maili do sponsorów, z prośbą o wsparcie. W piątek 21.02.2020 r. przeprowadzili w szkole wśród pozostałych klas akcję propagującą pomysł, a także odwiedzili pobliskie sklepy i Oliwski Ratusz Kultury, by rozwiesić plakaty i ulotki.

Na stronie youtube.com jest umieszczony film z konkursową prezentacją projektu:

https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=mnXT9xJEdR0&app=desktop

Należy podkreślić, że uczniowie klasy VII są autorami wszystkich pomysłów i opisanych powyżej działań.