Złota szkoła klasy 6 w Wilnie

17 września 2024

Dnia 9 września uczniowie klasy 6 pod opieką pani Ewy Kropisz i pani Beaty Deattlaff wyruszyli do Wilna by odnowić współpracę z zaprzyjaźnioną polską szkołą im. Szymona Konarskiego.

Czas spędzali w szkole i w rodzinach  koleżanek i kolegów. Podczas pobytu poznali  historię i tradycję szkoły, Wilna i Litwy. Między innymi:  stary rynek , wzgórze Gedymina,  katedrę i polskie kościoły, pomnik i dom Adama Mickiewicza a także zamek w Trokach,  dawną stolicę Litwy. Mieli też okazję zobaczyć kamień upamiętniający śmierć Szymona Konarskiego. Ważnym punktem programu był grób „Matki i Serce Józefa Piłsudskiego „, przy którym odśpiewali „Legiony „, ulubioną pieśń  Marszałka.

Nie brakowało wspólnych zajęć i zabaw, wśród nich warsztaty kulinarne, lekcje litewskiego,  robienie mydełek, bransoletek przyjaźni,  gier sportowych i tanecznych.

To był bardzo udany pobyt!  Z niecierpliwością czekamy na ich przyjazd 🙂