Wymiana z Niemcami

28 września 2024

Trójka uczniów z obecnej klasy 8 wzięła udział w wymianie ze szkołą z Delbrück w Niemczech. Pierwsza część tej wymiany miała miejsce w czerwcu w zeszłym roku szkolnym. Teraz nastąpiła druga część wymiany i dzieci, u których gościliśmy, przyjechały do nas. Od 15 września do 20 września w Gdańsku odbył się program wymiany, który obejmował różne aktywności.

Nasi uczniowie mogli brać udział w wielu projektach.  Zwiedzali Gdańsk, w tym Stare Miasto, Muzeum Bursztynu oraz uczestniczyli w spacerze śladami Güntera Grassa. Brali udział w grach terenowych i podchodach w Parku Oliwskim. Uczestniczyli także w projekcie kulinarnym, gdzie mieli okazję sami przygotować pierogi o dwóch różnych smakach. Mogli również brać udział w aktywnościach sportowych w Jump City oraz wspólnie spędzali czas w parku linowym w Brzeźnie, gdzie piekli kiełbaski na ognisku. Dodatkowo, uczniowie uczestniczyli w projekcie teatralnym oraz plastycznym, podczas którego tworzyli komiks na temat naszej wymiany. Była to świetna okazja do rozwijania kreatywności i współpracy.

Program był wypełniony codziennie od poniedziałku do czwartku. W piątek natomiast, wcześnie rano, musieliśmy pożegnać naszych gości, którzy wracali dosyć wcześnie samolotem do domu.

Dziękujemy III Społecznej Szkole Podstawowej za współpracę i za wspólnie spędzony czas podczas naszej wymiany ze szkołą z Delbrück. W załączeniu fotorelacja z wymiany.

Mirosława Czochańska