Solidarni z Ukrainą!

4 marca 2022 r. minął tydzień odkąd naród Ukrainy bohatersko walczy o swoją wolność! Tuż za naszą granicą dzieją się rzeczy niewyobrażalne, miliony bezbronnych ludzi znalazły się w strefie działań wojennych doświadczając ogromnej tragedii – tragedii, która zjednoczyła ich jeszcze bardziej. Ta jedność dała nadzieję na zwycięstwo wolności i sprawiedliwości. Tego dnia potrzebowaliśmy szeroko otwartych serc do niesienia pomocy i nasza Polankowa Społeczność także zjednoczyła swoje siły. To, co wydarzyło się w naszej szkole przeszło nasze wszelkie wyobrażenia. Informacja o tym, że przyłączamy się akcji pomocowej dla szpitali w Zaporożu i Charkowie pojawiła się na naszym Facebooku we wtorek 1 marca 2022 r. o godzinie 07:13. Wystarczyło zaledwie 50 godzin, aby zorganizować transport najpotrzebniejszych leków, bandaży, środków dezynfekujących, jedzenia, pampersów, ubrań i wielu innych rzeczy, które były na liście Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku. Już 4 marca od wczesnych godzin porannych pakowaliśmy wszystkie dary od Was, wkładając do każdego kartonu list (w języku ukraińskim). W listach przekazaliśmy nasze wsparcie, podziw dla odwagi i wiarę w zwycięstwo – wierzymy w moc takich słów, są one tak samo potrzebne jak przekazywane rzeczy. Każda z przygotowanych paczek została dodatkowo oklejona naklejkami z napisami: Polska jest z Wami. Dla nas jesteście bohaterami. Sercem z Ukrainą. Stop wojnie. Pokój na świecie.
Gdy wszystkie paczki były już gotowe uczniowie klasy VII w kilka minut zapakowali wielkiego, granatowego busa, którego mieliśmy do dyspozycji dzięki wsparciu rodziców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszego dzieła. Nasza społeczność znowu pokazała jak wielkie ma serca, pełne miłości i solidarności z potrzebującymi pomocy.

Dziękujemy także całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Remusa w Glinczu, która dołączyła do naszej zbiórki oraz cudownym Paniom farmaceutkom z apteki przy ulicy Jabłoniowej 29 w Gdańsku. To dzięki nim udało się zdobyć tak duże zapasy zaopatrzenia medycznego.

Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli!