Zaopiekuj się pamięcią!

Na początku listopada 2021 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu w ramach projektu Zaopiekuj się pamięcią. Poznawali przeszłość kamienicy, która jest siedzibą szkoły od 1992 roku. Najciekawszym okresem z życia tej kamienicy, poza obecnością uczniów, był czas, kiedy znajdowała się tutaj fabryka guzików DAOKA.
Konkurs nosił tytuł Guzik, ocalić od zapomnienia i odbywał się w formie plastycznej i literackiej.
30 listopada 2021 roku ogłoszono wyniki.
W konkursie plastycznym, który polegał na zaprojektowaniu stroju, którego ważnym elementem był guzik, przyznano wyróżnienia:

• klasy młodsze – Lena R. i Jaś Sz. kl. III oraz Zoja i Zuzia kl. I
  • klasy starsze – Hania D., Jeremi Ch. i Zosia W-D kl. V

W konkursie literackim, który polegał na napisaniu opowiadania o przygodach zaczarowanego guzika z Polanek, również przyznano wyróżnienia:

• klasa IV – Basia K., Jakub G. i Maks M.
  • klasa V – Jonatan U. i Natalia C.

Więcej informacji o historii kamienicy przy Polankach 11 można znaleźć na ogrodzeniu szkoły. Tam też umieszczone są niektóre prace plastyczne.
Zachęcamy wszystkich zainteresowanych historią Oliwy do ściągnięcia aplikacji totuby.pl i polubienia totuba z naszą szkołą. Można również samodzielnie nanosić i opisywać ciekawe miejsca w Oliwie.