Gdańskie Lekcje Obywatelskie 18.09.2024

24 września 2024

Gdańskie Lekcje Obywatelskie

18 września 2024 r. w Europejskim Centrum  Solidarności uczniowie kl. VII wzięli  udział w trzecim dniu  IV edycji programu Gdańskich Lekcji Obywatelskich w ramach Gdańskiego Tygodnia Demokracji. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie  kl. VIII I Społecznej Szkoły Podstawowej STO razem z panią Agnieszką Paradowską-Suską i panem  Grzegorzem Banaszczykiem.

Tematem spotkania była propaganda wojenna. W ramach lekcji odbyła się debata na temat propagandy wojennej we współczesnych mediach, a w dyskusji udział wzięli: Nadzieja Bielachwoscik (Media IQ, Białoruś), Żenia Klimakin („Nowa Polsza” Ukraina), Radomir Wit (TVN24) i Jarosław Włodarczyk (Press Club Polska), a rozmowę poprowadziła Magdalena Rigamonti (onet.pl, Press Club Polska).

Następnym punktem była rozmowa z Krzysztofem Kaźmierczakiem na temat śmierci dziennikarza Jarosława Ziętary.

Całość zakończyła debata uczniów i dziennikarza Radomira Wita, poprowadzona przez panią Justynę Wołoszyk-Brzezińską.

Nie zabrakło też refleksji nad tym, jak pomóc osobom, których w ostatnich dniach doświadczyła powódź. W wielu szkołach zorganizowane zostały zbiórki na rzecz osób poszkodowanych przez kataklizm.

Dziękujemy:

KreatywnaPedagogika