Lekcje języka polskiego

Język polski? Opis uczuć? Opis tego co widzisz ? Opis tego co słyszysz wokół siebie? Wydawać by się mogło, że coś strasznie nudnego.

A gdyby tak położyć się na trawie? Wdychać zapach wiosennych kwiatów? Słuchać odgłosów szumiących drzew czy płynącej wody? Wszystko to okazało się możliwe na zajęciach języka polskiego w klasie 6. Przecież tak niedaleko mamy Oliwski Park, piękny, pachnący, kolorowy. Na trawie pośród drzew, na ławkach, murkach i na samym drzewie powstały niesamowite opisy. Uczniowie odpoczywali a jednak zdobywali nowe umiejętności. Chętnie też dzielili się z kolegami tym co napisali. SZKOŁA to nie tylko nasz budynek, umiejętności zdobywamy w przestrzeń, którą mamy całkiem blisko.