Urodziny szkoły

2 października URODZINY SZKOŁY, czyli trzydzieści lat minęło.

Już od rana w naszej szkole przy ulicy Polanki panował wielki gwar. Wszyscy uczniowie zwijali się jak w ukropie, by przygotować sale na ten wielki dzień. Jedni robili kolorowe laurki, inni materiały do okolicznościowej gazetki, projektu klasy siódmej, a jeszcze inni przyrządzali jesienny poczęstunek. O godzinie dziesiątej zaczęli przybywać zaproszeni goście. Jako pierwsi przekroczyli próg szkoły goście z Wilna oraz zeszłoroczni absolwenci: Julia, Mateusz  Tosia , Adaś, Marek, Tomek, Maciej i Oliwier. Po chwili szkoła pękała w szwach. Punktem kulminacyjnym świętowania było pasowanie na ucznia wychowanków pani Ewy Kropisz. Po odśpiewaniu przez nich hymnu szkoły nadszedł moment na pokrojenie jubileuszowego tortu. Truskawkowo – czekoladowy tort, zdaniem znawcy tematu, pani Małgorzaty Borzęckiej, zawierał dawkę węglowodanów, którą będziemy spalać następne trzydzieści lat!

Przygotowała: Ewa Niechwiedowicz