Spotkanie w Ambelucji

25 października uczniowie klasy VI mieli okazję poznać i zdobyć autograf autorki popularnej wśród dzieci i młodzieży – Vicky Holmes. Spotkanie odbyło się w zaprzyjaźnionej księgarni Ambelucja. Każdy mógł zadać pytanie, oczywiście po angielsku i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Vicky Holmes jest redaktorką serii Wojownicy, której dwa pierwsze tomy ukazały się na polskim rynku wydawniczym w 2004 roku nakładem Wydawnictwa Amber. Aktualnie cykl ukazuje się dzięki Wydawnictwu Nowa Baśń, sukcesywnie wydającemu kolejne części. Victoria Holmes tworzy zarys fabuły, odpowiada za jej ciągłość i ogólną spójność, a także wymyśla tytuły książek, historię zaś spisują Kate Cary oraz Cherith Baldry. Pseudonim Erin Hunter, pod jakim ukazuje się seria Wojownicy, to także jej pomysł.
Vicky Holmes urodziła się w angielskim hrabstwie Berkshire i dorastała na farmie, gdzie od drugiego roku życia uczyła się jazdy konnej. Studiowała filologię angielską na Uniwersytecie Oksfordzkim, a po jej ukończeniu zrobiła sobie rok przerwy, by pracować z końmi. Miała też epizod pracy jako nauczycielka języka angielskiego, szybko jednak odkryła, że to nie dla niej. Została więc redaktorką Working Partners.
Już od najmłodszych lat uwielbiała czytać i tworzyć własne historie, nikogo nie powinno zatem zaskakiwać, że w końcu zajęła się tym zawodowo. Gdy była dzieckiem, jej rodzina oraz przyjaciele nazywali ją myszą, a jej imię – według oficjalnej strony Wojowników – to Mysia Łapa.