GraMy zawsze z WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy gra dla nas i z nami już od 30 lat. Dołącza do niej właśnie pokolenie dzieci i młodzieży, dla których jest ona obecna w życiu od ich pierwszych świadomych chwil. Jest to pokolenie naszych dzieci, naszych wychowanków.

W I Społecznej Szkole Podstawowej STO w Gdańsku uczniowie kwestowali więc w styczniu na rzecz tej niezwykłej w skali świata inicjatywy nie tylko w murach szkoły, między sobą i nauczycielami, ale też w dniu finału na ulicach całego Trójmiasta. Taką uczennicą, która zachęcała przechodniów do pomocy od wczesnych godzin porannych aż do godziny 22:00, jest Zuzia Radomska. Za całe swoje serce i energię włożone w zbiórkę na rzecz chorujących dzieci Zuzia została wynagrodzona Złotą Puszką – pobiła rekord sztabu!

Pandemia czy zdalne nauczanie również nie były dla naszej zgranej społeczności przeszkodą w próbach niesienia pomocy – rodzice naszych uczniów zasilili hojnie szkolną e-skarbonkę. Wszystko to z pełnych przekonaniem, że uda wyleczyć niejednego cierpiącego malucha.