XXV Konferencja Programowa STO

Jubileuszowa XXV Konferencja Programowa STO pt. „Oczywistość czy herezja?” już za nami!

 

W dniach 25-27 października do Gdańska przyjechało ponad 150 osób zarządzających szkołami Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Polsce aby dyskutować o przyszłości STO i sytuacji polskiej oświaty.

 

Zarząd Samodzielnego Koła Terenowego nr 9 STO oraz I Społeczna Szkoła Podstawowa STO byli współorganizatorami tej konferencji. Razem z II i III Społeczną Szkoła Podstawową STO oraz ich organami prowadzącymi zaprosiliśmy środowisko STO do Gdańska w roku naszego trzydziestolecia. Wspólnie z uczestnikami szukaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące wpływu STO na Polską oświatę oraz  kondycji Towarzystwa- czy dzisiaj, po trzydziestu latach, nasze szkoły to już oczywistość czy nadal herezja w przestrzeni społecznej? Co jest oczywistością a co herezją w polskiej edukacji?

Spotkaliśmy się w Gdańsku po trzydziestu latach od obrad Okrągłego Stołu i narodzin demokracji, które stały się siłą napędową do powstawania szkół innych niż wszystkie- społecznych. W piątek rano naszą szkołę odwiedzili uczestnicy konferencji, którzy szczególną uwagę zwrócili na piękno naszego budynku i okolicy oraz na atmosferę autentycznej życzliwości jaka między nami panuje. Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa, jakimi nas obdarzyli!

 

W czasie inauguracji w Muzeum II Wojny Światowej wystąpili uczniowie klasy piątej oraz chór zjednoczony z trzech szkół pod batutą Beaty Dettlaff. Owacjom nie było końca!

 

W czasie tej uroczystości Pani Barbara Montwiłł, Prezes Zarządu SKT nr 9 STO została odznaczona Złotą Odznaką STO a Pani Grażyna Niemyjska Złotym Medalem za Długoletnią Służbę. Srebrną Odznakę STO otrzymała Pani Jolanta Onoszko – Skarbnik Zarządu SKT nr 9 STO i Pan Krzysztof Strugała – Wiceprezes Zarządu SKT nr 9 STO oraz nauczyciele Pani Małgorzata Borzęcka, Pani Bogumiła Kamut i Pani Karolina Miller – Gontarek.

 

Gratulujemy!