XV Konkurs Kolęd

13 stycznia 2023

Tegoroczny XV KONKURS KOLĘD I SSP STO w Gdańsku odbył się 12.01.2023 r. w Ratuszu Oliwskim i przyciągnął do siebie 58 uczestników – wykonawców, w różnych kategoriach. Jury konkursowe w składzie: Marzena Bielewicz, Ewa kropisz, Hanna Sempka, Beata Dettlaff przyznało następujące nagrody:

 

KLASY 0 – I
KATEGORIA SOLO
I miejsce – Zofia Wiatr
II miejsce (ex aequo) – Jan Chmielecki, Mia Żołnowska
III miejsce – Wiktoria Markowska 

 

KATEGORIA DUETY
I miejsce – Nadia Pietrasik i Matylda Uske
II miejsce – Ida Adamczyk i Pola Siepiera
III miejsce (ex aequo) – Laura Pacuła i Janina Pater; Natalia Zubrzycka – Pykacz i Halina Chojnacka 

 

KATEGORIA ZESPOŁY
I miejsce – Albert Cichosz, Tadeusz Basiński i Dominik Szczerba
II miejsce – Zuzanna Cichosz, Halina Chojnacka, Stanisław Szostak, Franciszek Jodłowski, Matylda Uske, Natalia Zubrzycka – Pykacz i Mia Żołnowska
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienie- cały oddział przedszkolny 

 

KATEGORIA GRA NA INSTRUMENTACH
I miejsce – Karol Matkowski
II – III miejsca – nie przyznano

 

KLASY II – IV oraz V – VII
KATEGORIA SOLO
I miejsce – Liliana Krajewska 
II miejsce – Zuzanna Mikszewicz
III miejsce (ex aequo) – Helena Sulikowska,Emilia Maisuradze 

 

KATEGORIA DUETY
I miejsce – Hanna Braun i Urszula Grabowska
II miejsce – Michał Kowalski i Nina Owczarzak
Wyróżnienie – Gaja Kradziecka i Zuzanna Chojnacka; Hanna Rybak i Anna Rozenfeld 

 

KATEGORIA ZESPOŁY
I miejsce – nie przyznano
II miejsce (ex aequo) – Klementyna Łada, Anna Rozenfeld, Hanna Rybak i Ida Wendykier; Iga Dynak, Zofia Krupa, Aleksandra Rozenfeld i Marta Wantke 
III miejsce – nie przyznano

 

KATEGORIA GRA NA INSTRUMENTACH – (występy na żywo w Ratuszu Oliwskim)
Klasy II – III
I miejsce (ex aequo) – Mikołaj Jucewicz, Nikodem Pałasz
II miejsce (ex aequo) – Stanisław Klecha, Nina Owczarzak
Wyróżnienia – Feliks Heldt, Zofia Gąsior, Zuzanna Chojnacka, Helena Sulikowska

 

Klasy IV – VII
I miejsce – Jan Bontas
II miejsce – Liliana Krajewska i Nadia Rak
III miejsce – nie przyznano

 

KATEGORIA GRA NA INSTRUMENTACH – nagrania
Klasy II – IV
I miejsce – Nela Borowiec
II miejsce – Ludwik Matkowski 
III miejsce – Nikodem Pałasz

 

Klasy V – VII
I miejsce – Jan Kaszczuk

 

Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom!