„NIE WIESZ CO ROBIĆ? RÓB DOBRO”

19 grudnia 2023

Tegoroczny Mikołaj w klasie 8 był szczególny i trwał kilka dni. Najpierw dzieliliśmy się niespodziankami, śpiewaliśmy kolędy, słuchaliśmy muzyki, a Mikołaj rozdawał prezenty.
Kolejnego dnia przygotowywaliśmy pierniki. Najpierw było wałkowanie, potem wykrawanie i pieczenie, a na koniec ozdabianie dobrym lukrem, posypkami, rodzynkami czy migdałami.

Przygotowaliśmy około 50 małych paczuszek z piernikami, by kolejnego dnia pójść z nimi do Uniewrsyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku na Wydział Onkologii i Radioterapii
Dzięki uprzejmości dwóch naszych mam
Pani dr Joanny Kufel- Grabowskiej oraz pani Sylwii Mierzewskiej mogliśmy zrobić niespodzianki podopiecznym szpitala, chorym onkologicznie pacjentom, życzyć im dobrych świąt i powrotu do zdrowia.

Rozmawialiśmy też z lekarzem, prof. Jackiem Jassem, który opowiadał o swojej pracy i o chorobach nowotworowych i sposobach ich leczenia.
Zwiedziliśmy też tzw. szpitalną aptekę, gdzie mieliśmy okazję poznać największy w Polsce i w Europie- automatyczny, sterowany komputerowo mieszalnik specyfików, substancji, i chemikaliów potrzebnych do zrobienia leków.

Wizyta trwała przeszło dwie godziny i była cząstką Mikołajkowych niespodzianek zrobionych dla innych, bo zawsze warto dzielić się dobrem a szczególnie w czasie Świąt Bożego Narodzenia.