Koncert św. Franciszka

23 czerwca 2022

Jak pożegnać ósmą klasę? Najlepiej z wielką pompą! W naszej szkole już od lat całą społecznością żegnamy wkrótce – absolwentów podczas Wiosennego Koncertu Świętego Franciszka. Jest to wydarzenie jak żadne inne – łączy wszystkich uczniów, od tych najstarszych, aż po sześciolatków, a na widowni zasiadają ich rodziny i przyjaciele. To pożegnanie jest dla nas jednak również radosną okazją do celebracji wiosny i nadchodzących wraz z nią zmian – stąd nazwa koncertu zaczerpnięta od imienia świętego.

Rokrocznie wydarzenie to odbywa się przy pomocy naszych nieocenionych pedagogów: p. Małgorzaty Polczyk, która je reżyseruje, p. Marty Kępowicz czuwającej nad choreografiami, p. Beaty Dettlaff, która wspiera dzieci przy doborze muzyki i przygotowuje wszystkie występy wokalne oraz wychowawców. W tym roku nasi uczniowie mieli ogromną przyjemność występować na scenie Europejskiego Centrum Solidarności, co przydało całemu wydarzeniu splendoru.