Festiwal Słowa

29 lutego 2024

Festiwal Słowa:
Uczymy się wystąpień publicznych

Gdańskie Lekcje Obywatelskie

26. 02. 2024 r. w Europejskim Centrum Solidarności odbył się  pierwszy w historii Gdańska Festiwal Słowa, zainaugurowany przez nauczycieli  Gdańskich Lekcji Obywatelskich. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie  kl. VII I Społecznej Szkoły Podstawowej STO razem z panią Joanną Kowalczyk i panem Grzegorzem Banaszczykiem.

Tego dnia uczniowie kl.  VII I SSP STO, razem z uczniami uczyli się wystąpień publicznych, debatowania, argumentowania, komunikacji w zespole, dyskusji i wszelkich form retorycznych. O tym jak być  dobrym mówcą mówili m. in.  #Mirosław Oczkoś, #Jan Suchanek i #Nina Katka nauczyciele z #KreatywnaPedagogika.
Zastanawialiśmy się nad tym, jak wygłosić dobrą mowę? Jak przygotować przemówienie i przekonać innych? Czy mowa ciała jest ważna? Jak poradzić sobie ze stresem? Jak modulować głos?
Warto pamiętać, że najpierw nas widzą, później słyszą, a na końcu jest nadzieja, że może ktoś zrozumie i kogoś przekonamy.

Na końcu odbył się turniej mówców, w którym  naszą szkołę dzielnie reprezentował Jakub Mielewczyk.
To była ważna i potrzebna lekcja  słowa.

Niezwykłe wydarzenie odbyło się dzięki #Gdańskie Lekcje Obywatelskie #Europejskie Centrum Solidarności #Kreatywna Pedagogika