KONCERT OPŁATKOWY 2024 „KRAINA LODU”

25 grudnia 2023

Szkolny Opłatek – projekt całej społeczności szkolnej; nauczycieli, uczniów i rodziców od lat zadziwia magią swej sprawczości i raduje nasze serca, napełniając nas nadzieją i miłością  płynącą ze Świąt Bożego Narodzenia

W PRZEDSTAWIENIU „KRAINA LODU”  reżyser całości pan Krzysztof Baliński wraz z p. Beatą Dettlaff, Martą Kępowicz i Małgorzatą Piasek- Flaszyńską ukazali historię siostrzanych perypetii: obdarzonej magiczną i kłopotliwą mocą księżniczki Elzy oraz jej młodszej siostry Anny. Te niezwykłe wydarzenia miały miejsce w baśniowym królestwie Arendel. Losy królestwa i sióstr zakończyły się szczęśliwie, bo prawdziwa miłość potrafiła skruszyć lód w sercu człowieka.

Spektakl został oparty na filmie Disney’a o tym samym tytule.

Główne role w przedstawieniu powierzono uczennicom i uczniom klasy szóstej, którzy znakomicie wykreowali poszczególne postaci spektaklu.

Poszczególne sceny wzbogacone były występami taneczno-wokalnymi pozostałych klas, którzy brali czynny udział w tworzeniu swoich układów choreograficznych. Zerówka zagrała bałwanki i zabawy na śniegu, klasa 1 pokazała „Bacówkę pod ciupagami”, klasa 2 Dwór Królestwa Arendel, klasa 3 była wspomnieniem Bałwanka o lecie, klasa 4 przybrała postać trolli, klasa 5 – wcieliła się w stado wilków. Starsze klasy 7, 8 : dziewczęta zatańczyły „Burzę śnieżną”, chłopcy zatańczyli z łopatami do odśnieżania i zaśpiewali „Serce skute lodem”. Śpiew chóru oraz muzyka stanowiły świetne tło i oprawę całości.

Spektakl wypadł naprawdę bardzo dobrze. Historia została ciekawie opowiedziana, z dużą dawką humoru oraz z wielkim zaangażowaniem wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy z ogromnym zapałem i starannością włączyli się w przygotowanie scenografii i kostiumów. Dziękujemy każdemu z osobna za włączenie się w przygotowanie do Koncertu Opłatkowego.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt, pełnych magii, miłości i nadziei!!!

tekst informacji Beata Dettlaff i Piotr Lewandowski

zdjęcia Michał Mazurkiewicz